Agent OCS Inventory jako paczka .msi

OCS Inventory to cieszące się ogromną popularnością oprogramowanie do inwentaryzacji zasobów sprzętowych w firmach na całym świecie. Dzisiaj udowodnimy, że wdrożenie, nawet w dużej organizacji, może być łatwe i przyjemne. Zwłaszcza jeśli posiadamy domenę AD lub korzystamy z najnowszej wersji Konsoli administracyjnej ERA Eseta. Przygotujemy paczkę msi zawierającą odpowiednio skonfigurowanego agenta OCS Inventory.

Zaczniemy od pobrania i zainstalowania oprogramowania do tworzenia paczek msi Windows Installer Wrapper Wizard. Link do pobrania tutaj.

Kolejnym ważnym plikiem, potrzebnym do wdrożenia, jest sam agent OCS Inventory, dostępny do pobrania tutaj.

Po uruchomieniu programu WIWW, za pomocą przycisku Browse, wskazać musimy ścieżkę oraz nazwę zapisu naszej paczki msi. W tej samej lokalizacji powinien być również umieszczony agent OCSa.

Po przejściu dalej pojawi się okno z polecaniami instalacji. To tutaj za pomocą przycisku Add wskażemy plik agenta oraz zapiszemy dane konfiguracyjne, m.in. adres IP serwera OCSa. Zaznaczmy opcje Use [SourceDir] oraz jako parametry wpiszmy:

/S /Server=http://adresIPserweraOCS/ocsinventory /SSL=0 /NOW

Po kliknięciu przycisku OK, przechodzimy do dalszego etapu. Ekran kolejny pomijamy, gdyż nic dodajemy żadnych elementów odinstalowujących program.

Następnie zaznaczamy opcję: Prevent application from being displayed. Opcja ta zapewni ukrycie zainstalowanego agenta w Windowsowym Dodaj/usuń programy (Programy i funkcje).

Przechodzimy dalej klikając Next. Wprowadzamy nazwę programu oraz numer wersji...

Po przejściu dalej zostanie wyświetlone okno podsumowania konfiguracji.

Na kolejny ekranie klikamy Finish. Nasza paczka z agentem jest przygotowana do wdrożenia w środowisku produkcyjnym.

Comments are closed.